Букмейкъри и класации 2016

Форум за различни класации, букмейкърски подредби, анализи на резултати, свързани с Евровизия 2016 в Стокхолм, Швеция
DJVladi

Re: Букмейкъри и класации 2016

Post by DJVladi » Sat May 28, 2016 11:05 am

Много преди Стокхолм казах, когато ме питахте, че тая година нямам песен фаворит по простата причина, че песните не ми харесват. Дойдохте на моя.
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

Tomoe

Post by Tomoe » Sat May 28, 2016 11:37 am

Голяма работа, че песните не влизали в класации. Аман вече с тези ай-тюнове и ай-сиктири. Всеки сайт за Евровизия се е превърнал в някакъв ежеминутен преглед на световните класации. На кого му пука, а и всяка година се доказва, че тези неща не са релевантни спрямо резултатите на финала.
Аз смятам, че това издание беше силно и оспорвано (това поне е факт). За първи път от доста време 26 песни на финала не ми дойдоха твърде много, не се изнурих още след първите десетина, не ми беше досадно. С крайния резултат по принцип не съм съгласен никога, така че това не ми влияе особено. Като цяло съм доволен.

nia

Post by nia » Sat May 28, 2016 12:27 pm

Tomoe wrote:Голяма работа, че песните не влизали в класации. Аман вече с тези ай-тюнове и ай-сиктири. Всеки сайт за Евровизия се е превърнал в някакъв ежеминутен преглед на световните класации. На кого му пука, а и всяка година се доказва, че тези неща не са релевантни спрямо резултатите на финала.
Аз смятам, че това издание беше силно и оспорвано (това поне е факт). За първи път от доста време 26 песни на финала не ми дойдоха твърде много, не се изнурих още след първите десетина, не ми беше досадно. С крайния резултат по принцип не съм съгласен никога, така че това не ми влияе особено. Като цяло съм доволен.
+2
(EE)

eDonkey
still not tryin' to fit in

Post by eDonkey » Sat May 28, 2016 6:10 pm

Tomoe wrote:Голяма работа, че песните не влизали в класации. Аман вече с тези ай-тюнове и ай-сиктири. Всеки сайт за Евровизия се е превърнал в някакъв ежеминутен преглед на световните класации. На кого му пука, а и всяка година се доказва, че тези неща не са релевантни спрямо резултатите на финала.
Класациите след конкурса са свалянето на лъскавата опаковка и истинското оценяване на песента от случайните зрители и слушатели. За да има смисъл Евровизия като музикално, а не просто телевизионно шоу, трябва песните от нея да имат живот и след това. Отчитането на провалите в класациите просто е още един аргумент за това, че посоката й е погрешна.

А и когато всичкото индианец се е прибрало по къщите си, нормално, че сайтовете само за това ще пишат. (lol)
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

jivko naidenov

Post by jivko naidenov » Sun May 29, 2016 12:07 am

Евровизия никога не е бил конкурс за хитове. И за в бъдеще няма да бъде, поне докато не се реши въпросът с преотстъпването на правата. Песните са "живи" единствено в ежегодната класация.

eDonkey

Post by eDonkey » Sun May 29, 2016 1:09 am

Е, а за какво е тогава, за ябълки и круши ли? Като всеки песенен конкурс е точно такъв, сега дори повече с добавената жури тежест за комерсиални песни. Друг е въпросът, че в дадена година може да се появи 1 хит, в друга 3, а в трета - 0, а всичките тези хитове ще бъдат с по-скоро европейски характер и едва ли ще достигнат до глобалния пазар.
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

Tomoe

Post by Tomoe » Sun May 29, 2016 4:37 am

eDonkey wrote: Класациите след конкурса са свалянето на лъскавата опаковка и истинското оценяване на песента от случайните зрители и слушатели.

Това са пълни глупости на квадрат. #-O Хайде да се преброим само в този форум колко човека са си купили песните от ай-тюнс, колко са отваряли Spotify, колко са купили някой сингъл. Така лелеяните от теб класации отразяват единствено:
- западноевропейската консумация
- потреблението на младежите до 25-30г.
Затова и Полша, която никаква я няма в класациите, без проблем стигна до трето място в зрителския вот, понеже има едно огромно и незаобиколимо мнозинство хора, които не са си имплантирали ай-фона в пазвата и тях никакви чартове не ги ловят. Италия миналата година беше същото.

Живко е прав, че конкурсът не е бил и няма как да бъде за хитове, защото в цяла Европа има точно две държави, които могат да правят хитове - Великобритания и Швеция - а другите 42 духат супата.

eDonkey

Post by eDonkey » Sun May 29, 2016 8:11 am

Ако е толкова невъзможно това, това и това как да ги наречем? Знаеш, че до 70-те е имало песни от конкурса, които са стигали и до американския пазар. Но пък смятам, че клишето за Трябва да е от Западна Европа си го има и на топ 2 представяне от Източна Европа би се гледало подозрително и не би било толкова успешно.

Аз предпочитам официалните класации и не гледам особено насериозно айтюнс . И точно защото никой от форума няма да го отвори би било интересно - класацията ще е странична от фенските маси.
Image

Tomoe

Post by Tomoe » Sun May 29, 2016 8:40 am

Наричаме ги капка в морето, изключения, които потвърждават правилото.
"Официалните класации" са също толкова недостоверни и едностранчиви, защото отчитат единствено продажби (а в днешно време не се купува толкова музика) и съмнителни плейлисти на разни радиостанции.

Sylar

Post by Sylar » Sun May 29, 2016 2:01 pm

Голяма работа, че не са успели да влязат в класации, в които винаги на 1-во място е поредната нова тъпа песен на Тейлър Суифт, Риана и компания. Наслаждавайте се на хубавата музика, не се занимавайте с айтюнс и спотифай, второто даже не знам какво е, не искам и да знам. =;

Эдем

Post by Эдем » Tue May 31, 2016 1:17 pm

В интерес на конкурса е песните да имат реализацията след това, иначе още 100 години ще си говорим за АББА. И Селин Дион.

Tomoe

Post by Tomoe » Tue May 31, 2016 2:57 pm

Това няма как да се промени, защото в днешно време всички са ден до пладне. Няма как да останат в историята нови изпълнители както останаха АББА, Бийтълс, Куин и т.н., просто времената са различни.

DJVladi

Post by DJVladi » Thu Jul 07, 2016 8:52 pm

Излязоха резултатите от класацията на ESC Radio Awards 2016
Ето и победителите:
Best Song: Sergey Lazarev ( Russia ) - "You Are The Only One"
Best Male Artist: Sergey Lazarev ( Russia )
Best Female Artist: Poli Genova ( Bulgaria )
Best Group: Joe & Jake ( UK )
Честито на победителите!
Целите резултати от линка
http://www.escradio.com/2016/07/esc-rad ... more-11081
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

Post Reply

Return to “Класации, анализи, залози 2016”