My Eurovision Story

Форум за различни класации, букмейкърски подредби, анализи на резултати, свързани с Евровизия 2019 в Израел
Bgtop

Re: My Eurovision Story

Post by Bgtop » Wed Dec 06, 2017 4:42 pm

8888 wrote:Новият банер те чака цяло лято. :-D
Къде?
Image

8888

Post by 8888 » Thu Dec 07, 2017 6:03 am

Sweet Dreams Are Made Of This

kristian92

Post by kristian92 » Sun May 13, 2018 9:03 pm

Я, тази темичка я бях пропуснал досега (cheer) Ами да се разпиша и аз, макар че само последните три години може да се каже, че съм следил конкурса от селекциите още, репетиции и самото шоу.

Като цяло за първи път чух за Евровизия през 2005 г. покрай скандалите с Кафе и Слави, тогава се поинтересувах какъв ще да е тоя конкурс, на който ще участваме. Погледнах и последните няколко победители, като и на Сертаб и на Папаризу песните се оказа, че ги бях чувал вече, но преди това не знаех, че са спечелили Евровизия.

Не бих казал, че му отдадох особено внимание тогава и не съм гледал финалите през 2005 и 2006, само покрай някоя статия научавах, че сме отпаднали (lol) За първи път гледах финала през 2007-ма, когато научих, че сме се класирали - преди това бях чул песента на Елица и Стунджи, но честно казано не мислех, че би се харесала на другите страни и предположих, че пак няма да сме на финал.

Спомням си, че много ми хареса "Молитва" тогава и се радвах, че спечелиха сърбите. Гръцката "Ясу Мария" също ми харесваше (явно съм си падал по чалгийките тогава), както и "Мойот свет" на Македония (може и по съседски повече да съм им обърнал внимание на тези трите). В същото време бях в шок как е възможно Верка Сердучка да завърши на второ място (xaxa) А и ние направихме добро класиране, та ми остави добро впечатление първия финал, който гледах.

В следващите няколко години вече редовно гледах финала на конкурса, даже си спомнях, че теглих от Замунда торентите с песните, които ще участват, да ги изслушам преди конкурса като подготовка :D По спомени фаворити в тия години ми бяха Каломира, Рибак, Манга, Воробьов (xaxa) , Лорийн/Желко, Каскада (тука определено ще е имало влияние от брат ми, който им беше фен и преди конкурса). Българските песни в тоя период общо взето си ги бях отписал и не съм очаквал да сме на финал, само за Поли си мислих, че ще минем, ама и там не стана.

2014 и 2015 като не участвахме, явно не се е говорело особено за конкурса и тотално бях забравил за него. Чак след финалите засичах по някоя статия кой е спечелил и преглеждах заелите първите няколко позиции. 2016 като се завърнахме вече започнах да следя всичко, от селекциите още и така вече три години.

Леле, голям ферман изписах (lol)

Post Reply

Return to “Класации, анализи, залози”