ЕВРОВИЗИЯ 2018: ПОЛУФИНАЛ 1

Форум за по-важните новини от конкурса и националните финали на живо
kristian92

Re: ЕВРОВИЗИЯ 2018: ПОЛУФИНАЛ 1

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 1:28 pm

И аз исках Швейцария да мине, харесаха ми, ама от самото начало нямаше много фенове на песента и явно така и не са събрали достатъчно подкрепа вчера, мисля си че може те да са най-прецаканите, останали на 11 място.

Франка и на мен ни хареса, бяха се постарали за представянето, ама и там песента ги дръпна надолу, нищо интересно не е. А Белгия - обратното, хубава песен и до там. Сенек никаква харизма няма, а за заснемането бяха измислили първите 5 секунди със светлината и после явно са се отказали. Бях сигурен, че няма да се класират, 2-3 песни след тях изобщо бях забравил, че са участвали.

А кой ще е победителя ... кой да ти каже, и аз не знам вече. Мисля си, че Кипър са спечелили полуфинала вчера, но може би с не особено голяма разлика, та затова и се поразмърдаха букмейкърите след полуфинала и замалко водеше Рибак дори. Израел си е баш тазгодишната Италия, тотално си развалиха шансовете със стейджинга, че и вокално не беше перфектна. Естония яко се сгромоляса и тя, според мен не е била толкова популярна нито при зрителите, нито при журитата - примерно 3-4 място при двете. Ще видим резултатите след финала, но си мисля, че класирането вчера може да е било 1. Кипър, 2. Литва, 3. Израел, 4. Естония и нататък вече не знам :D

Щях да кажа, че може би ще имаме изненадващ победител, ама то вече 10 страни се изредиха в ролята на фаворити, че не знам кое би било изненадващо вече. Очаквам супер оспорван финал с малки разлики в класирането накрая - тъй като редовно печели песен, която на мен не ми харесва особено - логиката сочи да е или Естония, или Норвегия :D :D :D :D

А нашето пропадане продължава, вече сме десети ... и Молдова е пред нас (lol) Догодина Бориславчо, ако пак е автор на песента ни, да слага в текста нещо шубади-дубади-тап и дангириги-дам-дам, явно е вървежно като гледам Норвегия и Молдова :D
Last edited by kristian92 on Wed May 09, 2018 1:35 pm, edited 1 time in total.

Tomoe

Post by Tomoe » Wed May 09, 2018 1:34 pm

Тази истерия с Кипър трябва да спре най-сетне. За какво върнахме журитата, ако такива ще печелят. През 2016-а ни спасиха от подобен зрителски "фаворит", надявам се да го направят и сега.

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 1:44 pm

A къде е казано, че само точно определени песни трябва да печелят? Не че ми е фаворит Кипър, ама па ако само разни като Джамала и Салвадор печелят всеки път, след някоя друга година тоя конкурс направо ще заприлича на албанския ФиК по скука :D От време на време, трябва и нещо по-жизнено да печели, па ако ще и да е леко траш, представянето си е супер при Кипър :D Ама се съмнявам да са те честно казано.

Tomoe

Post by Tomoe » Wed May 09, 2018 2:46 pm

Тогава да е Великобритания моля!

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Wed May 09, 2018 3:05 pm

Франка преувеличи с всичките емоции и всичко, трябваше по-нежно да маха с ръце и да гледа в камерата, иначе пя добре и заснемането беше доста добре. Македонците сигурно са последни, нито пяха хубаво, нито направиха нещо интересно.. Жалко за хубавата песен.
На Азербайджан и на Армения най-накрая не им мина номера и отпаднаха, това беше май най-хубавото на вечерта. (lol) Естонският робот пък беше супер скучен, никаква емоция не създаде при мен, макар че наистина пя хубаво и заслужаваше да мине, ама... освен една рокля и оперния глас нищо повече. Очаквам да не е била толкова високо и да фейлне на финала. Беларус пък беше... :shock: :shock: :shock:
Израел отпада от състезанието за победа, нямаше я енергията и лудото от клипа.
Нашите пък все едно пяха като за репетиция, такова им беше и поведението. Накрая цялата делегация стояха прави и само чакаха да могат да отидат на сцената. Изглеждаха супер сигурни, явно само те не знаят, че нещата не вървят добре. :roll:
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 4:01 pm

Холандските вестници почнаха да оценяват песните по нова система. 5 звездна.
Sterrenwaardering:

1 звезда - Sieneke-Award
2 звезди - Why-ai-ai-ai-ai?
3 звезди - Bitterballenbreak
4 звезди - Euphoria!
5 звезди - Douze Points

(xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa) (xaxa)
Вестник AD e оценил с 5 звезди само една песен - тази на Найлончо. (xaxa)
Ще го спукат от подигравки.

Иначе зрителите снощи гледали първи полуфинал по NPO 1 са били 1.1 милиона, което е доста по-малко от миналата година, когато са гледали 1.5 милиона.
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 4:14 pm

DEeurovision98 wrote:
Wed May 09, 2018 3:05 pm
Накрая цялата делегация стояха прави и само чакаха да могат да отидат на сцената. Изглеждаха супер сигурни, явно само те не знаят, че нещата не вървят добре. :roll:
Ако имаш предвид при обявяването на класиралите се, то нали операторите отиват с камерата при следващия дето ще обявят, за да го покажат как се радва. Та може още като са го видели да се задава към тях и да са скокнали от радост, преди да ги обявят официално водещите (lol) Предполагам само, ама едва ли имат по една камера за всяка от 19-те делегации и само да превключват на нея :D 100% обикалят само насам-натам и в зелената стаичка се разбира кой е следващия според това къде ще се насочат операторите.

Sylar

Post by Sylar » Wed May 09, 2018 4:58 pm

Ами тъпа е Естония, изключително прехвалена. Накрая и топ 10 може да не види. На Хърватия беше прилично представянето, вокално също беше добра, но просто песента е отчайващо тъпа. Съгласен съм, че Швейцария заслужаваше да мине, те бяха сред 4-те, които ми харесаха снощи. Нашите бяха много слаби, както и очаквах. Азербайджан, Армения и Белгия отпаднаха напълно заслужено. Израел беше много зле, обърна го съвсем на пародия, Чехия и Кипър бяха по-добри.

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Wed May 09, 2018 5:04 pm

Да, като обявяваха финалистите. Нашите бяха зад Чехия, и като обявиха Чехия преди нас се виждаше как стоят и чакат отзад. :D
https://www.youtube.com/watch?v=n3h4GpiZMmg
Някъде на 2:20.
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 5:13 pm

Нищо, да поседят малко прави :D На финала едва ли някой ще ни даде чак 12 точки, да ги разстава :D
Sylar wrote:
Wed May 09, 2018 4:58 pm
Ами тъпа е Естония, изключително прехвалена. Накрая и топ 10 може да не види. На Хърватия беше прилично представянето, вокално също беше добра, но просто песента е отчайващо тъпа. Съгласен съм, че Швейцария заслужаваше да мине, те бяха сред 4-те, които ми харесаха снощи. Нашите бяха много слаби, както и очаквах. Азербайджан, Армения и Белгия отпаднаха напълно заслужено. Израел беше много зле, обърна го съвсем на пародия, Чехия и Кипър бяха по-добри.
И на мене нещо фаворитите не ме грабнаха вчера - Естония си е една демонстрация на глас за 3 минути и роклА, аз по принцип не слушам опера, ама това нещо не знам кой би си го пуснал дори да го изслуша след Евровизия, Ил Воло си беше къде по-добра песента и ако това спечели, а те - не ... мани. Израел на живо изобщо не е толкова интересна, а със стейджинга направо са заприличали на joke entry. Кипър поне представянето е атрактивно, песента не е кой знае какво. Утре искам Унгария да избухнат, за тях съм към тоя момент, макар че не виждам как такава песен би спечелила конкурса.

Sylar

Post by Sylar » Wed May 09, 2018 5:23 pm

kristian92 wrote:
Wed May 09, 2018 5:13 pm
И на мене нещо фаворитите не ме грабнаха вчера - Естония си е една демонстрация на глас за 3 минути и роклА, аз по принцип не слушам опера, ама това нещо не знам кой би си го пуснал дори да го изслуша след Евровизия, Ил Воло си беше къде по-добра песента и ако това спечели, а те - не ... мани. Израел на живо изобщо не е толкова интересна, а със стейджинга направо са заприличали на joke entry. Кипър поне представянето е атрактивно, песента не е кой знае какво. Утре искам Унгария да избухнат, за тях съм към тоя момент, макар че не виждам как такава песен би спечелила конкурса.
Ил Воло също не ми харесаха по никой параграф, тогава Русия заслужаваше победата. Въобще последното италианско представяне, което ми хареса, е 2013-та. След това все нещо не е в ред. Миналата година опропастиха добрата си песен. И аз стискам палци на унгарците, песента им е супер.

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 5:42 pm

2015-а не следих конкурса, но всичките от Топ 4 съм ги слушал след това и ми харесват. По-скоро сравнявах Елина с Ил Воло, италианската песен ми харесва 100 пъти повече от естонската. Та щом те не успяха да спечелят, тази сирена ако вземе да победи сега ще е ужас.

Zen

Post by Zen » Wed May 09, 2018 5:53 pm

Естонката едва я изтърпях, на високите тонове не се траеше.Проблемът за мен не е в оперното пеене, а в гласа на изпълнителката. Освен това, ефектите с роклята вече са правени и не ми бяха интересни. Мен ме е яд за исландеца. Спред мен трябваше да отиде Исландия, а не Ирландия.
За швейцарската песен искам да напомня, че май бях единствената тук, която написа добра дума за нея. Останалите масово я обявихте за скучна. :)
Просълзих се снощи, как различни изпълнители пяха песента на Салвадор. Влади, защо сцената да е грозна? Много симпатична си беше. Само на чеха много се чудих за танцьорите дали са на сцената. Странно ми беше.

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 6:05 pm

Ари е готин пич и добре пее, ама песента си му беше скучничка, според мен трябваше да дойде с исландската версия, по-интересно щеше да звучи. Сега хем старомодничка, хем разни клиширани фразички в текста ... нямаше как да мине в тоя полуфинал точно.

Швейцария - на мене ми харесваше песента, даже май я бях сложил някъде 11-12 място в топ 43 като правих. И изпълнението вчера беше хубаво, ако можех да сменя някой - тях щях да ги сложа на мястото на Естония/Финландия.

Иначе при Чехия танцьорите естествено са си на сцената, просто малко като видеоклипа бяха направили заснемането. Е тука на тази снимка се вижда къде са тия панели, пред които танцуваха:

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 6:14 pm

Zen wrote:
Wed May 09, 2018 5:53 pm
Естонката едва я изтърпях, на високите тонове не се траеше.Проблемът за мен не е в оперното пеене, а в гласа на изпълнителката. Освен това, ефектите с роклята вече са правени и не ми бяха интересни. Мен ме е яд за исландеца. Спред мен трябваше да отиде Исландия, а не Ирландия.
За швейцарската песен искам да напомня, че май бях единствената тук, която написа добра дума за нея. Останалите масово я обявихте за скучна. :)
Просълзих се снощи, как различни изпълнители пяха песента на Салвадор. Влади, защо сцената да е грозна? Много симпатична си беше. Само на чеха много се чудих за танцьорите дали са на сцената. Странно ми беше.
Абе хора, изразил съм лично мнение, което е, че сцената е грозна. За мен е грозна - на Вас може да е прекрасна, но тия решетки, които приличат на скелет на динозавър хич не ме кефят. Като прибавим и сумата им прожектори, които в края на краищата не успяват да пресъздадат резлична атмосфера (вярно, тук сцената не е виновна, ами програмистите на лайт-шоуто). Нали сами се убедихте, че няма много далечни планове, защото ясно си личи как се губят изпълнителите. Просто имам нюх. Сцените не могат да бъдат много различни, но едни са френдли, а други не.
Всъщност проблемът е друг. Как ХОРАТА могат да излекат най-големи ползи от нещата, които имат. Защото дори да ти дадат най-големият бюджет и най-модерните техники, ако нямаш ресурс да ги използваш нали разбирате, че крайният продукт ще фейлне.
Ето защо хич не е смешна закачката на единият от коментаторите, че една от водещите на конкурса е най-умната жена в Португалия. Преставяте си какви са средните португалки. (lol)
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

Post Reply

Return to “ЕВРОВИЗИЯ НА ЖИВО”