ЕВРОВИЗИЯ 2018: ПОЛУФИНАЛ 1

Форум за по-важните новини от конкурса и националните финали на живо
Gen89

Re: ЕВРОВИЗИЯ 2018: ПОЛУФИНАЛ 1

Post by Gen89 » Wed May 09, 2018 1:02 am

Аз пък смятам, че Иева пя доста зле. Все едно беше преграхнала и като цяло е доста прехвален стейджингът им. Тези баби и дядовци и дечица.... Но се радвам, че са на финал. Топ 5 няма да са обаче.

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 1:07 am

Честито ни класиране!

На врачката и аз съм 7/10 - бях сложил Гърция, Белгия и Азербайджан да минат :D

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 1:12 am

Шоуто .... май нямаше такова по простата причина, че повечето заснимания бяха кофти. Личеше си, че португалците нямат опит.
Водещите - без да съм садист с удоволствие бих ги разстрелял всичките, защото просто не стават за нищо, пък и ще зарадвам много хора.
Тоалетите им бяха много ... кенефни. Използвам тази дума, за да не пиша лайняни.
Скечовете ... ох. По-тъпи неща не е имало и няма да има.
Осветлението беше ужасно. Сцената - грозна.
Така че се пригответе ... очакват ни още две ПОДОБНИ прИживяввния.
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 1:16 am

Ама как оставиха шока с Ирландия за финал :D :D :D Наистина ме изненадаха тука, бях си ги отписал стабилно тях, очаквах Гърция или Азерите да се промъкнат накрая, ама не им мина номера.

Gen89

Post by Gen89 » Wed May 09, 2018 1:32 am

И аз се съгласявам, че заснемането не беше въобще добре. Ефектите също не работиха.

Bgtop

Post by Bgtop » Wed May 09, 2018 1:50 am

Литва бяха изненадата на вечерта. Накрая ако е между Литва и Кипър ще умра от смях :Д
Image

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 1:53 am

Разпределението за финала от днес

First half of the final:

Austria, Estonia, Lithuania, Albania, Portugal (8th), France, Spain, Germany, United Kingdom

Second half of the final:

Cyprus, Israel, Czech Republic, Bulgaria, Finland, Ireland, Italy
Image

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 1:56 am

А, ето и как са в момента песните по класациите.

http://esctracker.com/
Image

8888

Post by 8888 » Wed May 09, 2018 2:01 am

Сезар е най-добре от всички :-D
Sweet Dreams Are Made Of This

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 2:34 am

(lol)
Image

Tomoe

Post by Tomoe » Wed May 09, 2018 6:35 am

И аз имам 7 от 10. За Армения още вчера експертите предупреждаваха, че диаспората няма да е на вълна Евровизия, тъй като стават политически преврати в Ереван в момента. Вярно се оказа.
Говори се, че Литва може да е спечелила полуфинала. А дано!
България не ми хареса изобщо, незаслужено класиране. Вместо нашите трябваше да пуснат швейцарците.

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 8:07 am

Предполагам, че Кипър по-скоро са спечелили полуфинала, че си запазиха мястото при букмейкърите (замалко ги мина Рибак, ама гледам пак са първи). Литва наистина доста добре са се представили, сигурно са били втори или трети според мен вчера. Естония явно е флопнала, съвсем се е сринала.

Наистина ще е много интересно в събота, накрая от толкоз фаворити като нищо ще вземе да спечели Рибак или шведчето и ще се застрелям :D

Иначе нашите добре пяха, ама изобщо не ми харесва цялостно представянето - Сашка тая година си личи, че се е погрижила за Кипър най-много, нас и Австралия набързо е измислила нещо, колкото да изкара хонорара. Тия разделени екрани, сливането (дето Влади никога не е на място и не се получава), костюмите, цялостно ми е много тъмно всичко ... вече се съмнявам и топ 10 да хванем.

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 8:47 am

Аз обаче още се чудя на Австрия. Нито песента е нещо изключително, нито изпълнението е нещо уникално, да не говорим за изсулените му гащи и като гледам положението в момента в чартовете направо се побърквам ... излиза, че е най-хубавата песен. (shock)
Image

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 9:59 am

Тия чартове на iTunes не ги водя за толкова определящи, не е толкова масово използван в цяла Европа, както е в Америка примерно. Иначе Австрия си е баш жури песен, та предполагам от там са събрали доста повече точки.

Аз се изкефих, че Азербайджан издухаха супата, време им беше и те да гледат финала само по телевизията. Имам чувството, че вече си мислеха, че каквато и боза да пратят са все на финал. Може и да се стегнат малко догодина и да пратят нещо по-интересно. Утре няма да е лошо и Русия да ги последва, Румъния също може да им секне серията, че песента не е кой знае какво, но поне пък изпълнението е добре.

Гърция и Белгия имаха хубави песни, но тотално се изложиха с представянето и изпълнението. Фурейра ще намаже целия гръцки вот на финала, няма да се разделят между двете :D

Интересно ми е как са били крайните резултати. Нашите честно казано си мисля, че може и да са били чак седми-осми, макар че не се сринахме чак супер много при букмейкърите, та може и да сме хванали 5 място с помощта на журитата :D

eDonkey
still not tryin' to fit in

Post by eDonkey » Wed May 09, 2018 1:07 pm

С много смесени чувства съм към снощи. Бих казал, че заснемането и сцената бяха доста ОК, не ми е дотегнало шоуто, макар че португалският хумор беше доста досаден. Твърде много незаслужени финалисти обаче - Ирландия, Финландия, Австрия, България, както и Албания, за която си мислех докато я гледах: "Абе, тия толкова ли не успяха да си вземат урок от последните участия, че пак са направили същото", а в крайна сметка това продължава напред за разлика от тях.

Признавам си, че ми хареса Фурейрата, дори не помня от колко време не съм виждал на подобна сцена изпълнител, дето да се опитва да танцува и не се заплита в краката си, изключително изпипано й беше представянето, както и това на хърватката, и двете бяха извлекли максимума от глуповатите си песни. За Белгия и особено Швейцария съм доста объркан защо отпаднаха, защото и двете направиха много добри представяния.

Откровено си нямам никаква идея кой е спечелил полуфинала - нито Израел, нито Естония изглеждаше като победител на вечерта, а пък песента на Кипър ми се струва твърде евтина, но вероятно е тя.
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

Post Reply

Return to “ЕВРОВИЗИЯ НА ЖИВО”