ЕВРОВИЗИЯ 2018: ПОЛУФИНАЛ 1

Форум за по-важните новини от конкурса и националните финали на живо
kristian92

Re: ЕВРОВИЗИЯ 2018: ПОЛУФИНАЛ 1

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 6:25 pm

Тука подкрепям Влади, и на мене не ми харесва сцената тая година, това отзад наистина все едно сме в някой музей и са наредени кости от динозавър. Хубаво, пробваха се без LED екрани, ама с тия прожектори само стои прекалено тъмна сцената при повечето изпълнения. Не съм специалист да коментирам, ама предполагам и само с прожектори може да се направи по-добре от положението в момента.

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 7:46 pm

Китай са баннали Албания и Ирландия. Ирландия по обясними (!?) причини. Дори са цензурирали рейнбол флаговете в публиката. А Албания, защото в китай има забрана за показнате на татуирани изпълнители.
Добре, че кака Сийка е с дълъг ръкав, че инак и ние щяхме да сме н кюпа.
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 8:05 pm

За какво изобщо се занимават да го предават китайците, да ги питаш. Иначе който щат да показват, няма значение за самия конкурс. Вече някой участник, ако не покаже всичко, тогава са си за дисквалификация.

DJVladi

Post by DJVladi » Wed May 09, 2018 9:37 pm

kristian92 wrote:
Wed May 09, 2018 8:05 pm
За какво изобщо се занимават да го предават китайците, да ги питаш. Иначе който щат да показват, няма значение за самия конкурс. Вече някой участник, ако не покаже всичко, тогава са си за дисквалификация.
Важното е, че тази година руснаците са предавали изцяло и без цензура цялата ирландска песен. И то защото показвала мъжка дружба, а не гей (xaxa)
Image

eDonkey
still not tryin' to fit in

Post by eDonkey » Wed May 09, 2018 10:29 pm

Zen wrote:
Wed May 09, 2018 5:53 pm
Естонката едва я изтърпях, на високите тонове не се траеше.Проблемът за мен не е в оперното пеене, а в гласа на изпълнителката. Освен това, ефектите с роклята вече са правени и не ми бяха интересни. Мен ме е яд за исландеца. Спред мен трябваше да отиде Исландия, а не Ирландия.
За швейцарската песен искам да напомня, че май бях единствената тук, която написа добра дума за нея. Останалите масово я обявихте за скучна. :)
Просълзих се снощи, как различни изпълнители пяха песента на Салвадор. Влади, защо сцената да е грозна? Много симпатична си беше. Само на чеха много се чудих за танцьорите дали са на сцената. Странно ми беше.
Ало, не си единствената фенка на швейцарската песен, та на мен ми е в личния топ 3. :D :D
Беше много мило това как всички пяха Салвадор, за жалост в началото бяха добрите изпълнители, дето ставаха по-зле с течение на песента, ама просто си е хубава тая песен и затова си звучи хубаво и от други изпълнители. :D

Аз пък много се зарадвах на чеха като си направи скока - е, не е салтото, дето беше планирал преди да стъпи в Лисабон, но пак беше нещо свързано с координация, баланс, гъвкав гръбнак. :ymapplause:
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 09, 2018 11:14 pm

DJVladi wrote:
Wed May 09, 2018 9:37 pm
Важното е, че тази година руснаците са предавали изцяло и без цензура цялата ирландска песен. И то защото показвала мъжка дружба, а не гей (xaxa)
Не мисля, че имат особен избор. Ако решат да цензурират някоя изпълнение, Юлето горката пак ще я изритат и без да си изпее песента :D

nia

Post by nia » Thu May 10, 2018 1:29 pm

Дори и вещите евровизионисти като DJVladi Даниела са били изненадани във вторнник (lol)
(EE)

DJVladi

Post by DJVladi » Thu May 10, 2018 2:12 pm

Да, аз продължавам да съм изненадан от тъпата австрийска песен как нелепият й стейджинг, изсулените му гащи (които може и да са тренди, ама не са тв френдли) и медиокарното му пеене го добутаха до финал. Дали не е било щото е черен или добре разсъблечен преди?!
Но не съм изненадан как "Онанира Му", тази красива песен пълна с фъстъци и маслини без костилки бързо хвана обратният самолет. Но ти нали я посрещна на летището с росна китка и благи думи таз богиня и й каза, че е по-голяма от планината, Евровизия и оная другата, кълчотеща се, срам за гласоподаватели на Сириза имитаторка на БритнитУ коза.
Все пак е хубаво човек да бъде изненадван в тоя живот. Дали отзат или отпред няма значение. Както казвахме навремето - Би Джиийс или Джи Бийс няма никакво значение, важното е да си обръснат. :P
Image

nia

Post by nia » Thu May 10, 2018 2:56 pm

Много са ти сексистки асоциациите обаче...и мръсна устата! Радвам се, че има кой да ти я затваря (lol) (xaxa)
(EE)

8888

Post by 8888 » Thu May 10, 2018 9:29 pm

nia wrote:
Thu May 10, 2018 1:29 pm

Дори и вещите евровизионисти като DJVladi Даниела са били изненадани във вторнник (lol)
Леле как се е барнала !!! (crazy) (lol)
Sweet Dreams Are Made Of This

Эдем

Post by Эдем » Wed May 16, 2018 10:35 pm

kristian92 wrote:
Wed May 09, 2018 4:14 pm
DEeurovision98 wrote:
Wed May 09, 2018 3:05 pm
Накрая цялата делегация стояха прави и само чакаха да могат да отидат на сцената. Изглеждаха супер сигурни, явно само те не знаят, че нещата не вървят добре. :roll:
Ако имаш предвид при обявяването на класиралите се, то нали операторите отиват с камерата при следващия дето ще обявят, за да го покажат как се радва. Та може още като са го видели да се задава към тях и да са скокнали от радост, преди да ги обявят официално водещите (lol) Предполагам само, ама едва ли имат по една камера за всяка от 19-те делегации и само да превключват на нея :D 100% обикалят само насам-натам и в зелената стаичка се разбира кой е следващия според това къде ще се насочат операторите.
Само една камера имаше в грийнрума и никъде не обикаляше. Чакаше да му подадат държавата, кльопваше се пред сепарето и чакаше обявяванетое. Виждахме кой се е класирал преди да го обявят. :| Така че реакциите на всички бяха напълно фалшиви.

Това си коментирахме, че предишни години с 3-4 камери и няколко тийма в очакване беше по-интересно и неочаквано.

Освен това, при някои изпълнители използваха предварително заснети кадри. Можете да го забележите ако гледате Кипър и Македония. При Фурейра кадрите с огъня излизащ от нея са заснети, там е с черен гащеризон, а на сцената й остана златист. Като знае човек се вижда тъпия монтаж между запис и лайф.

На Македония в началото изглежда как са в двата края на сцената, а в следващия момент са един до друг. През цялото време тя си беше застанала до него, не зная защо са монтирали началото.

kristian92

Post by kristian92 » Wed May 16, 2018 11:16 pm

Това с Фурейра не съм го забелязъл, иначе за Македония ... явно са се мъчили някак да шашнат публиката и да охнем "Тая пък как отиде там" :D Според мен такива неща не трябва да са позволени ... то догодина направо да си заснемат до перфекност всички представянето и да го пускат на запис, а на сцената да седят като пънове и да пеят само :D

Tomoe

Post by Tomoe » Thu May 17, 2018 5:10 am

И аз не мисля, че монтаж трябва да е позволен, това е вратичка към изцяло записани изпълнения.

Эдем

Post by Эдем » Thu May 17, 2018 12:57 pm

Ами той по документи не е позволен, явно става ако работиш с когото трябва :D

Като гледах внимателно част от началото на Фурейра също е запис, кадрите са редувани. Особено при появата на балета много си личи.

Как изглеждаше на сцената

Монтирано

Вероятно и при други има такива моменти.

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Thu May 17, 2018 1:41 pm

Македонците искаха да направят ефекта "Lost and found" като уж я заснемат в далечината и после до него. Като идея е добре, ама явно са спряли да мислят след първите 10 секунди. :-@

Едемчо, азерката чуваше ли се да пее в арената? Защото аз след първия куплет само беквокали и публика чувах на екран. :D
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

Post Reply

Return to “ЕВРОВИЗИЯ НА ЖИВО”