Евровизия 1990/Загреб, Югославия

Преглед на класиките от 90-те в конкурса
eDonkey
still not tryin' to fit in

Re: Евровизия 1990/Загреб, Югославия

Post by eDonkey » Fri Nov 28, 2014 12:54 am

(TR)

Аз пък я намирам за прекалено обикновена. По принцип харесвам този тип турски (и не само) песни, но тази е далеч от любимите ми. Супер за фон (на турски сериал както е посочил Зизи по-горе), но за конкурс? Класирането добре го отразява, точките са сякаш само заради чара и заразителната усмивка на изпълнителя.

(BE) (ES) (GR) (TR)
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

eDonkey

Post by eDonkey » Sat Nov 29, 2014 12:45 pm

05. Maywood Image Ik wil alles met je delen
15-то място|25 точки

Image

Maywood е холандско поп дуо, състоящо се от сестрите Alice May (1954) и Caren Wood (1953). Сестрите правят първите си стъпки в музиката през 1974, като член на групата Karina, а през 1979 г. основават и групата Maywood. Издали са общо 12 албума и са изнасяли концерти и печелили фестивали в редица страни като Швеция, Финландия, Западна Германия, Полша, СССР, Япония, Южна Корея и България (?). След като популярността им започва да отслабва в средата и края на 80-те те решават да вземат участие в холандската селекция за конкурса Евровизия. След поредица от лични разпри 1997 г. след съдебни спорове марката Maywood остава в Alice, а Caren няма правото да я използва. През 2013 г. двете се събират обратно като Maywood по повод големите концерти на Gerard Joling (!).

Ik wil alles met je delen (Искам да споделя всичко с теб) е песента, представила Холандия на Евровизия 1990 г. Песента е любовна балада, лирическата героиня пее за това, че "иска да сподели всичко" със своя любим, защото животът е като въртележка - има и добри, и лоши моменти, но те трябва да се случват докато са заедно.

Промоционално видео:

Текстът
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

eDonkey

Post by eDonkey » Sat Nov 29, 2014 1:45 pm

(NL)

Тази песен ми е толкова старомодна, дори бях гледал определението за нея "тежък шлагер", мисля, че най-добре я описва. Има нещо хубаво в нея, имам чувството обаче, че така и не се появява. Голям фен-фаворит и обичана песен е иначе.
От по-жълтата страна на нещата ще кажа, че двете сестри се съдят, защото едната краде мъжа на другата. Впоследствие Caren пее старите им песни само по старчески домове и малки сцени, но няма правото да се изявявва по телевизията например. Доколкото четох само няколко месеца след като се събрали през 2013 отново се скарали, Влади да ни разкаже повече защо. O:-)

(BE) (ES) (GR) (NL) (TR)
Image

8888

Post by 8888 » Sat Nov 29, 2014 2:45 pm

Те нашумяха най-вече заради единствения им хит:
Sweet Dreams Are Made Of This

DJVladi

Post by DJVladi » Sat Nov 29, 2014 3:43 pm

Жалко е наистина да видиш как такова голямо име като Мейууд отиват на Евровизия с такава тъпа песен и се провалят, което естествено се отразава на успехите им след това.

Caren Wood (чернокосата и с една година по-голяма) е гласът, а Alice May (русата) е композиторката в дуета. Карен сега живее на гарата(!) в Dodewaard и работи почасово в дом за стари хора, за които се грижи за да препитава, а Алис живее само на 5 км от нея в Herveld в голяма къща с обзаведено студио, където продължава да композира и дава уроци по пеене.
През 2006-та година Rose Lang попълва дуета за планирано завръщане, но то така и не се осъществява.
През 2010-та година Алис прави втори опит като взима Inge Peters за заместничка на Карин.

Смъртта на баща им е повратната точка. Той им е менажер до този момент и мога да кажа "ги е озаптявал" да не се изпотрепят, защото те доста са се карали. Двете му отпускат края, правят глупави инвестиции, които им стопяват за нула време спестяванията.

Който е любопитен може за види от линка много хубав документален филм за дуета.
http://www.npo.nl/in-het-oog-van-de-ork ... W_00375718

Не съм съгласен, че са имали само един хит.
През 80-те години холандците доминираха в европейската музика и чартовете в Европа.
Дори в България и останалите социалистически страни се въртяха до скъсване.
Maywood - Late At Night 1980

Maywood - Pasadena
This year Eurovision is so bad that I dislike the songs in my top 10
Image

Эдем

Post by Эдем » Sat Nov 29, 2014 5:49 pm

Добре де, а Холандия като социална държава толкова ли не може да даде на жената едно общинско жилище, да я назначи някъде учителка по пеене и да й помогне.
Мислех си, че в нормалните държави се отнасят към звездите си по...не като нас.
На мен песента ми харесва :D

А иначе:

Image
Изпълнител: Мейууд
дългосвиреща плоча
Каталожен номер: 11144
Издател: Балкантон
Година: 1983

nia

Post by nia » Sat Nov 29, 2014 6:05 pm

Жалко е наистина да видиш как такова голямо име като Мейууд отиват на Евровизия с такава тъпа песен и се провалят, което естествено се отразава на успехите им след това.

Аз пък не мисля, че неуспехът на Евровизия е причина за спада в кариерата им, очевидно двете не са се разбирали и личните дразги помежду им са ги провалили професионално.
(EE)

wasser95

Post by wasser95 » Sat Nov 29, 2014 11:11 pm

(NL)

Със смесени чувства съм относно тази песен, не е лоша, но и на мен нещо не ми достига, за да ми хареса. Малко старомодна и незапомняща се ми идва и мисля, че класирането й до голяма степен е справедливо.

(BE) (TR) (NL) (ES) (GR)

eDonkey

Post by eDonkey » Sun Nov 30, 2014 3:27 pm

06. Céline Carzo Image Quand je te rêve
13-то място|38 точки
Céline Carzo е френска певица, родена през 1972 г. в Ница. Приета е в консерваторията в Ница когато е едва на 17, където изпълнението на песента й Quand je te rêve чува брата на емблематичната певица Dalida, който предлага и това да бъде песента за Люксембург през 1990 г.

Quand je te rêve (Когато си мечтая за теб) е песента, представила Люксембург на Евровизия 1990 г. Песента е балада, в която лир.героиня на певицата разказва за чувствата си докато си мечтае за своя любим. Песента има и вариант на английски озаглавен Looking For Love. Композитор на песента е Jean-Charles France, а текстът е дело на Thierry Delianis.

Промоционално видео:

Текстът
Image

wasser95

Post by wasser95 » Sun Nov 30, 2014 7:06 pm

(LU)

Песента не е нищо особено, а слабият глас на изпълнителката прави и изпълнението мъчително за слушане. :-q Някакъв опит на Люксембург да впечатлят журитата с балада на френски и да повторят класирането си от 1983, но този отива в графа "неуспешни". :roll:

(BE) (TR) (NL) (LU) (ES) (GR)

eDonkey

Post by eDonkey » Sun Nov 30, 2014 7:24 pm

(LU)

На мен пък много ми харесва, макар да е далеч от вечните люксембургски класики на френски в конкурса. Касапско изпълнение на една хубава песен, която звучи и в час с времето си, но нека оправдаем певицата, която е само на 17 (и не, не е Джоан Колинс) и сигурно не й е достигнала смелост на такава сцена. Не успях да намеря дори късче друга информация за певицата, тъй че сигурно кариерата й е започнала и свършила с тази песен, за жалост.

Апропо, добавил съм и промоционалните видеа към песните, да не си мислите, че чак сега им е хрумнало да ги снимат. През 70-те във Великобритания (а предполагам и в други страни) са представяли песните (по подобен начин на исландските ежегодни студиа), та там са излъчвали и промовидеата. Гледайте Бандитото, за да разберете първите стъпки в бизнеса на режисьора на албанските видеа всяка година. (h)

(BE) (LU) (ES) (GR) (NL) (TR)
Image

eDonkey

Post by eDonkey » Mon Dec 01, 2014 1:54 pm

07. Emma Image Give a Little Love Back to the World
6-то място|87 точки
Emma Louise Booth е уелска певица, родена на 2 August 1974 г. в Bridgend, Уелс. Избрана е да представя Великобритания на конкурса Евровизия когато е едва 3 месеца преди да навърши 16 и така се превръща в най-младия представител на страната в конкурса. Издала е само още 1 сингъл във Великобритания Dance All Night, както и малък хит в Холандия кавър на песента Dance Yourself Dizzy.

Give a Little Love Back to the World (Върни малко от любовта си на света) е песента, представила Великобритания на Евровизия 1990 г. Тя печели националния финал във Великобритания A Song for Europe след като печели зрителския вот с 97625 гласа, което е около 2.5 пъти повече от втория в класирането (38966). Песента е една от песните за мира, които преобладават в това издание на конкурса. Достига до номер 33 в британската класация за сингли, което я прави най-успешния британски сингъл там в последните 6 години. Автор на музиката и текста е Paul Curtis, автор на общо 22 песни от британските финали (1975-1992), както и на още 3 британски участника в конкурса (1975, 1984 и 1991).

Промоционално видео:

Текстът
Image

DJVladi

Post by DJVladi » Mon Dec 01, 2014 2:15 pm

Эдем wrote:Добре де, а Холандия като социална държава толкова ли не може да даде на жената едно общинско жилище, да я назначи някъде учителка по пеене и да й помогне.
Мислех си, че в нормалните държави се отнасят към звездите си по...не като нас.
На мен песента ми харесва :D
Тук не става въпрос за нейното оцеляване. Дали е звезда или не тук няма значение. При социалните помощи нещата са прости и ясни. Ако си на социална помомощ (€948 мимимум) тук не говорим за допълнителни помощи като здравна застраховка, наем на жилище и т.н., та с тези пари всеки спокойно може да си посрещне нуждите - да си плати ток, вода, газ, телефон, интернет, да си купи храна и то без да се притеснява, че ще трябва да е на хляб и кисело мляко. Спокойно можеш да си напазаруваш и месо, и зеленчуци и плодове и цигари. Дори за таксите и данъците има намаления и в много случаи просто ти ги опрощават (разбира се трябва да изпишеш сума ти и бумаги, но си струва усилията).
Тя просто така е решила за себе си.
Някои хора не са борци. Примиряват се със съдбата си и колкото и странно да звучи се чувстват добре така.
Затова и пуснах линка за тяхната история, защото наистина много добре е показано всичко. Интервюта не само с тях, но и с техни приятели, роднини, хора от бранша. Документални снимки, видеа и т.н. Разбирам, че холандският език е проблем, но и без да разбираш ти стават ясни много неща.
Държавата и институциите не са се открекли от нея. Тя просто иска да живее така.
Гарата, в която живее е всъщност много добре преустроена за жилищна сграда. Направена е така, защото вече не се използва. Абе ... много неща тук са на светлинни години разлика от тези в България.
И за да не разводня съвсем темата да добавя по темата - Плочата на Балкантон я бях изтъркал от пускане. Още я пазя, заедно с още 5 000 други.
Балкантон беше добра компания навремето. :ymapplause:
Image

eDonkey

Post by eDonkey » Fri Dec 05, 2014 12:45 am

Всъщност гарата е доста симпатична. А и невинната сестра ходи по събирания и пее там, аз като четох темата останах с впечатлението, че сменя памперси на възрастни хора. (lol)

Mисля си, че Едем твърде много се вживява с това "държавата да се грижи за звездите", сякаш непременно трябва да бъдат на някакъв пиедестал. Тъжно е за нашите звезди като Ирина Чмихова, които са били предадени и ограбени от държавата след падането на комунизма, тъжно е за Лили Иванова, която има някакъв стаж като секретарка ли беше, като миньорка ли (мяркало ми се е такова заглавие), но за Мейууд е един бизнес и една лоша сестра, която прибира голямата пара от славата им. Тъжно е да гледаш как се съдят 2 сестри за нещо, което са изградили заедно, а е още по-тъжно да гледаш как "лошата сестра" си е намерила брюнетка, която да замества сестра й на концерти в Русия. :(

Gerard Joling с черната тениска и бляскав надпис LETS KICK SOME. =;

(UK)

Хич нелошо представняе и нелоша певица, ама да е такова дъно тая песен.

(BE) (LU) (ES) (GR) (NL) (TR) (UK)
Image

DJVladi

Post by DJVladi » Fri Dec 05, 2014 1:06 am

eDonkey wrote:Всъщност гарата е доста симпатична. А и невинната сестра ходи по събирания и пее там, аз като четох темата останах с впечатлението, че сменя памперси на възрастни хора. (lol)

Mисля си, че Едем твърде много се вживява с това "държавата да се грижи за звездите", сякаш непременно трябва да бъдат на някакъв пиедестал. Тъжно е за нашите звезди като Ирина Чмихова, които са били предадени и ограбени от държавата след падането на комунизма, тъжно е за Лили Иванова, която има някакъв стаж като секретарка ли беше, като миньорка ли (мяркало ми се е такова заглавие), но за Мейууд е един бизнес и една лоша сестра, която прибира голямата пара от славата им. Тъжно е да гледаш как се съдят 2 сестри за нещо, което са изградили заедно, а е още по-тъжно да гледаш как "лошата сестра" си е намерила брюнетка, която да замества сестра й на концерти в Русия. :(

Gerard Joling с черната тениска и бляскав надпис LETS KICK SOME. =;

(UK)

Хич нелошо представняе и нелоша певица, ама да е такова дъно тая песен.

(BE) (LU) (ES) (GR) (NL) (TR) (UK)

Абе тъжно ли?! То е направо престъпление тази история със стажът на българските музиканти.
Аз от 1986-та година до демокрацията смятай колко трудов стаж трябва да имам, ама ... НЯМАМ. А работех и нямам един ден отпуска. Държавна дирекция Музика. Всички архиви изчезнаха. Няма ги. Просто се изпариха и никой и нищо не може да оправи нещата. Върви и доказвай, че си бил на държавна работа, че си плащал данъци, такси и всичко останало. Абе ... направо ме е срам да си покажа трудовата книжка. И така е в всички български музиканти, певци и DJ-и. Все едно никога нищо не са работили.

Тези тениски с блинки-блинки надписи са "визитна картичка" на Херарт Йолинг
Image

Post Reply

Return to “"Eitt lag enn"/Още една песен”