Евровизия 1956/Лугано,Швейцария

Преглед на класиките от 50-те и 60-те в конкурса
eDonkey
still not tryin' to fit in

Re: Евровизия 1956/Лугано,Швейцария

Post by eDonkey » Thu Sep 04, 2014 9:39 pm

(bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow)
[/отчаян fanboy]

Един страхотен победител за едно ударно начало на Евровизия. Един от най-добрите и емблематични победители в цялата му история - и то от първия опит. Песен с редуващо се по-забързано и по-бавно темпо, с малко беквокали на подходящото място - абе, не мога да се спра, признавам си, че дори слушам тази песен със затаен дъх. (lol)
[/още по-отчаян fanboy]
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Thu Sep 04, 2014 9:56 pm

Хубава песен. (cheer) (h)

Като цяло можем да кажем, че още през първото издание на конкурса е имало много хубави песни! (crazy) :P
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

eDonkey

Post by eDonkey » Sat Sep 06, 2014 10:42 pm

10. Mony Marc Image Le plus beau jour de ma vie
Mony Marc е белгийска певица.

Le plus beau jour de ma vie (Най-хубавият ден в живота ми) е втората песен, представяла Белгия в конкурса Евровизия 1956. В нея Marc описва своя сватбен ден - "най-хубавият в живота й". Музиката е на Claude Alix и Jacques Say, а текстът е на David Bee.

Текстът
Image
They can take away the rhythm, they can take away the gold. But they can never take away, no they can never take away my soul...

eDonkey

Post by eDonkey » Sun Sep 07, 2014 7:30 pm

Бях невероятно учуден, когато след немалко ровичкане не успях да открия абсолютно нищо за певицата Mony Marc, двойно по-учуден съм, че и докато слушам тази песен, не мога да се сетя да съм я чувал преди. (lol)

Твърде обикновена и меланхолична песен, учудващо тиха и спокойна в очите на човек, вече чул и гледал Krista Siegfrieds. (lol)
Image

eDonkey

Post by eDonkey » Sun Sep 07, 2014 10:04 pm

11. Freddy Quinn Image So geht das jede Nacht
Freddy Quinn е австрийски изпълнител и актьор. Роден е на 27 септември 1931 г. в Нидерфладниц, Австрия. Прекарва част от детството си в Калифорния с баща си и във Виена с майка си. След края на Втората световна война пътешества като невръстен младеж из Южна Европа и Северна Африка, а при едно от тях бива "открит" от своя продуцент в Хамбург и получава предложение за музикални записи. Превръща се в едно от най-популярните имена на немскоезичната сцена през 50-те и 60-те години, като някои от плочите му се продават в над 1 милион екземпляра. Свързван е с образа на скитащия без посока човек, който пътува и милее за семейство, дом, приятели. Известен е и с цирковите си умения, като без страх язди лъв или ходи по опънато въже пред телевизионните камери.

So geht das jede Nacht (Така е всяка нощ) е втората песен, представяла Германия в конкурса Евровизия 1956. В песента Quinn разказва за мъката си от това, че неговата любима всяка нощ излиза с различен мъж и не му обръща достатъчно внимание. Музиката е на Lothar Olias, а текстът - на Peter Mösser.

Текстът
Image

eDonkey

Post by eDonkey » Mon Sep 08, 2014 10:24 pm

Чак ми е странно, че това е единствената rock&roll песен през 1956, въобще много оскъдно положение във времена, когато предимно такива изпълнители са известни. :shock:
Готина идея за песен, но сякаш слаба реализация, много е тих гласът на Фреди.
Текстът обаче е истинска находка!! И имайте предвид, че не пее за Джони Деп, редът е Am Dienstag, da gehst du mit Johnny weg, т.е. В събота излизаш с Джони. (lol)

P.S.:Come on, кажете нещо в проклетата тема! (lol)
Image

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Mon Sep 08, 2014 11:57 pm

Джони Деп е роден 1963, а песента е от 1956. Сигурен ли си, че говорим за същия Джони ? (lol) (lol)
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

eDonkey

Post by eDonkey » Tue Sep 09, 2014 12:25 am

Неее, не ме разбра, просто за мен и немскоезичните ми уши Jonny weg ми прозвуча като Джони Деп. (lol) (lol) (lol) (lol)
Image

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Tue Sep 09, 2014 9:10 pm

eDonkey wrote:И имайте предвид, че не пее за Джони Деп, редът е Am Dienstag, da gehst du mit Johnny weg, т.е. В събота излизаш с Джони. (lol)
Dienstag е вторник. (lol)
Донки, немският много ти куца. Ще се караме. :evil: :evil: (cheer)

Много готина песен :x (cheer)
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

eDonkey

Post by eDonkey » Tue Sep 09, 2014 9:17 pm

DEeurovision98 wrote: Dienstag е вторник. (lol)
Донки, немският много ти куца. Ще се караме. :evil: :evil: (cheer)
(lol) (lol) (lol) (lol) (lol) (lol) (lol) (lol) (lol) (lol) (lol)
А уж четох превода, мисля да обвиня него!! (lol) (lol) (lol)

Каква прекрасна идея за тема - "Самоучител по немски". Много ще съм ти благодарен. (kiss) (lol)
Image

DEeurovision98

Post by DEeurovision98 » Tue Sep 09, 2014 9:29 pm

Чел си ти... (lol)
"On Tuesday you go off with Johnny"

Tuesday = вторник (crazy) (lol)

И английския те няма (shock) (shock) (shock) (lol)
(BG) (BE) (IZ) (MK) (CY)

eDonkey

Post by eDonkey » Tue Sep 09, 2014 9:54 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Зизи ми беше казал преди няколко месеца в малтийската тема:
Zaleilah wrote:Дончо, лягай си!
Тъй че...май ще си легна. Image :(
Image

Zaleilah

Post by Zaleilah » Tue Sep 09, 2014 10:03 pm

Ахаха, как го помниш пък не знам! :shock:

Иначе, много забавна песничка, но много кратка. :-D

eDonkey

Post by eDonkey » Tue Sep 09, 2014 10:43 pm

12. Dany Dauberson Image Il est là
Dany Dauberson е френска певица и актриса. Родена е 16 януари 1925 г. в Льо Крьозо, Франция. На върха на популярността си е през 50-те години на века, когато е и френски представител в Евровизия. През 1967 г. претърпява тежка катастрофа, която бележи целият и живот, а тя самата никога не успява да се възстанови напълно - както физически, така и професионално, макар да продължава да пее. Умира на 16 март 1979 г. в Марсилия.

Il est là (Той е тук) е втората песен, представяла Франция в конкурса Евровизия 1956. Във френския шансон Dauberson разказва за трудностите, които среща, опитвайки се да забрави старата си любов. Музиката и текстът са на Simone Vallauris.

Текстът
Image

Sylar

Post by Sylar » Wed Sep 10, 2014 12:42 pm

(h) Страхотна е Франция, любимата ми държава на конкурса, от самото начало до ден днешен пращат страхотни неща.

Post Reply

Return to “"Refrain"/Припев”